Jestliže si spisovatel zvolí za podtitul svého díla "romaneto", znamená to, že můžeme očekávat jistou porci záhad a tajemna, ale také že nemáme co do činění s plnokrevným románem. Pro novou knihu Jiřího Kratochvila platí obojí. Tento autor ve svém díle velmi často sahá do nereálna a fantaskna, ale nikdy nebyly hlavním motorem knihy. Až Alfa Centauri je skutečně fantastickým románem, jak se patří. Dokonce máme pocit, že kvůli onomu kroku do fantastické literatury funguje podtitul jako vztyčená zástava varující čtenáře, aby nečekal typického Kratochvila. Ale přitom zrovna tento autor od sebe utéct nedokáže. Témata se v jeho prózách vracejí a opakují neúnavně, kupříkladu dítě bez otce, které je i jedním z protagonistů této novinky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.