Výhodnější investiční pobídky měly Českou republiku zatraktivnit pro investory. Teď ale probíhá diplomatická bitva alespoň o zachování jejich stávající podoby. Evropská komise je totiž chce v rámci sjednocování pravidel napříč kontinentem omezit. A mohlo by se to dotknout i čerpání evropských fondů.

Tuzemský systém pobídek jde přes speciální režim, díky němuž může stát firmám poskytovat podporu z veřejných peněz bez souhlasu komise. Podle představ Bruselu by ale nově maximální možná celková podpora v zemi měla být 100 milionů eur (cca 2,8 miliardy korun) ročně nebo 0,01 procenta ročního HDP (v roce 2012 necelých 400 milionů korun). Podle toho, které číslo je pro zemi vyšší.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.