Prodej balíku kolabujících pohledávek za ruskými sklářskými firmami bude muset Česká exportní banka odpískat. Šance, že investoři nabídnou za nevymahatelné úvěry v hodnotě pěti miliard korun přijatelnou cenu, se nenaplnila. A ministr financí Andrej Babiš je proti prodeji.

"Mám o soutěži zatím neoficiální informace, ale podle nich je cenová nabídka na odkoupení velmi nízká. Prodej není dobré řešení," řekl Babiš. "Banka by měla s těmi úvěry dál pracovat a udělat vše pro to, aby z nich dostala maximální možný výnos," dodal.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.