Pro slovenské daňové kontrolory šlo donedávna o neřešitelný rébus. Přijeli do firmy, kterou podezírali z podvodů s DPH, a po majiteli žádali účetní dokumenty. Majitel však místo toho odnesl papíry do skartovačky a kontrolorům tvrdil, že je odnesla povodeň.

Po vzniku týmu, který Slováci pojmenovali "daňová kobra", bývají podobné obstrukce značně obtížnější. "Společně s finančním kontrolorem jdou do firmy rovnou i policisté, kteří dohlédnou na to, aby majitel začal spolupracovat," vysvětluje mluvčí slovenské finanční správy Patrícia Macíková.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.