Akce na záchranu úvěrů, jež váznou státní České exportní bance (ČEB) ve sklářských projektech v Rusku, hrozí blamáží. Výnos z prodeje balíku šesti rizikových pohledávek v nominální hodnotě pěti miliard korun, jež banka nabídla k prodeji, bude velmi nízký.

Soutěž na prodej ruských sklářských pohledávek ČEB měla uzávěrku v pátek. Přihlásil se do ní jediný zájemce: ruské Kolegium advokátů Regionservis. Podle informací deníku Aktuálně.cz však zmíněná právní kancelář v soutěži jen zastupuje skutečného kupce, novosibirského podnikatele Eduarda Tarana. Ten má o ruské sklářské pohledávky ČEB dlouhodobý zájem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.