Setkání šéfů tří železničních firem má přinést částečný smír na nejkonkurenčnější trati v Česku. Cestující mezi Prahou a Ostravou zřejmě získají možnost koupit si jízdenku, aniž by řešili, do vlaku jaké firmy nastupují. Podle zjištění IHNED.cz je dohoda na jednotném prodeji lístků velmi blízko, zástupci Českých drah, Leo Expressu a RegioJetu se sejdou příští týden.

V praxi by dohoda znamenala, že cestující s "všeobecnou" jízdenkou může nastoupit do jakékoli soupravy směřující na Ostravu. Úsporu by to znamenalo i pro dopravce - nemuseli by si na každém nádraží platit prodejní místo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.