Se zpožděním deseti vteřin sledovali čínští diváci olympiádu v Pekingu v roce 2008. Bylo to preventivní opatření ze strany čínského režimu: kdyby někdo ze sportovců začal mávat tibetskou vlajkou, měli čínští cenzoři deset vteřin na to, aby přepnuli kamery.

V Soči, pokud víme, se nic takového nechystá. Téma lidských práv však visí ve vzduchu a pořadatelská země má co vysvětlovat: Putinův režim se proslavil omezováním názorové svobody a nebývale vysokou úmrtností opozičních novinářů. V zemi bují xenofobie a násilí proti imigrantům probíhá před přimhouřenýma očima pořádkových služeb. Jako by to nestačilo, podepsal Putin loni v létě zákon proti "propagaci homosexuality", který umožňuje trestat polibek na veřejnosti absurdně vysokou pokutou nebo patnácti dny vězení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.