Pokutu ve výši šest milionů korun dostala loni jedna z pracovních agentur. Místo, aby pracovníky zaměstnávala a následně vysílala do firem, najímala je na živnostenský list. Uložená pokuta je vůbec největší, která dosud za švarcsystém padla.

Letos kontrol ubude, ministerstvo financí ale chystá nový software, který pomůže lépe je zacílit. "Jedná se o program společnosti SAS, která se zabývá řešeními pro boj s podvody, " řekl HN náměstek generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce Jiří Macíček. "Ministerstvo financí v tuto chvíli software testuje," doplňuje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.