Dvě firmy s oficiálním sídlem v Praze obchodovaly s pohonnými hmotami a byly součástí řetězce desítek dodavatelů. Dohromady dluží státu na dani z přidané hodnoty přes sedm miliard korun, píše se ve zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu. Ten ale jejich jména prozradit nechce.

Ani jedna z oněch firem se na adresách uvedených v obchodním rejstříku nezdržuje. Jsou tak prakticky nedohledatelné a nelze je nijak kontaktovat. Pravděpodobnost, že se úřadům podaří dlužnou daň vymoci, je mizivá a podobných případů jsou desítky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.