Míra zaměstnanosti žen s dětmi do 6 let je v České republice podle studie Institutu IDEA vůbec nejnižší v celé Evropské unii. "Ve srovnání s Belgií, kde je naopak nejvyšší, jde o rozdíl 41 procent," říká CSR manažerka IBM Monika Ladmanová.

Znamená to jediné: státu, ale i firmám utíkají peníze. Pokud by ženy-matky pracovaly, znamenalo by to pro státní pokladnu navíc přes pět miliard korun na dani z příjmu a na odvodech na sociální a zdravotní pojištění. "A nejčerstvější studie McKinsey & Company s titulem Women Matter uvádí o 55 procent vyšší příjem před zdaněním u společností, kde usedly do vedení ženy a muži, oproti těm jednobarevným," podotýká Ladmanová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.