Oprojektu hovoříme s Petrem Bannertem, ředitelem odboru vzdělávání MŠMT.

Současná situace a překážky ve spolupráci

Jaká je u nás v současné době situace - spolupracují odborné střední školy a učiliště s firmami?

Spolupráce škol a firem při přípravě absolventů funguje místy velmi dobře, především v oborech vzdělání zaměřených na služby a v některých technických oborech, ale zdaleka ne všude. Problémem je, že odborná příprava žáků mnohde probíhá spíše na půdě školy, a ne na pracovištích firmy, kde se mohou žáci seznámit s reálným pracovním prostředím, získat odborné znalosti, naučit se pracovat s vybavením firem, např. ovládat stroje, a také si tu mohou osvojit pracovní návyky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Cílem projektu Pospolu je podporovat spolupráci škol a firem tak, aby z odborných škol vycházeli absolventi lépe připravení na požadavky trhu práce. Mimo jiné se projekt zaměřuje zejména na prohloubení přípravy žáků v reálném pracovním prostředí podniků a firem a na vyhledávání dalších možností spolupráce škol a firem nad rámec odborného výcviku a odborné praxe, realizovaných ve firmách.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.