Hitem daňových úniků v Česku už nejsou pohonné hmoty, ale kovy či cukr. Ovšem finanční kontroloři hledí ještě dál a zaměřují se na virtuální měnu bitcoin. Platby v ní jsou sice v Česku teprve na začátku - přijímá ji kolem třicítky firem -, finanční správa ale přemýšlí, jak zabránit tomu, aby stát v budoucnu nepřišel o peníze z daně z příjmu, DPH nebo spotřební daně.

"Máme signály ze zahraničí, že bitcoiny by mohly být problém," řekl HN expert na boj s daňovými úniky Jiří Žežulka z Generálního finančního ředitelství. "Nyní proto zjišťujeme, jakými způsoby by k daňovým únikům mohlo docházet a jak jim předejít," doplnil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.