Policie vyšetřuje ve státní České exportní bance (ČEB) podezření z dotačních podvodů a porušování hospodářských předpisů. Zajímá ji také způsob, jakým bývalé vedení banky ovlivňovalo řadové zaměstnance. Nejvíce nestandardních operací evidují vyšetřovatelé u obchodních případů, v nichž jako exportující firma figuruje turnovská společnost Sklostroj.

Vyplývá to z příkazu k domovní prohlídce v jihlavské stavební firmě PSJ, který v rámci vyšetřování případu vydal minulý týden Obvodní soud pro Prahu 5. Materiál detailně popisuje devět z deseti obchodních případů, které policisté v České exportní bance zkoumají (jejich přehled zveřejnil deník Insider minulý týden). Policejní dokument upozorňuje na zvláštní roli bývalého ředitele banky Lubomíra Pokorného.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.