Stále ještě doznívá zápas mezi parlamentem a prezidentem o podobu nové vlády a už se schyluje k dalšímu testu Zemanova vlivu. Ve hře je nový český ombudsman. V Poslanecké sněmovně už takřka jistě proběhne souboj mezi prezidentským favoritem a letitým poslancem ČSSD Stanislavem Křečkem a kandidátkou Senátu Annou Šabatovou, disidentkou a někdejší zástupkyní ombudsmana Otakara Motejla.

Takto obsazená volba ovšem bude i rozhodováním o budoucnosti instituce, jejíž zřízení prosadila Zemanova vláda. Pokud by se totiž stal veřejným ochráncem práv Křeček, bylo by snad lepší úřad veřejného ochránce práv rovnou zrušit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.