Při výběru hypotéky se většina Čechů řídí výší úroku, potvrzují průzkumy všech bank. V konečném důsledku ale ani nejnižší sazba nemusí zajistit nejlevnější hypoteční úvěr. To v případě, že klient potřebuje občas změnit výši měsíční splátky nebo má peníze na mimořádnou splátku, či dokonce na doplatek celého úvěru.

"Možnost snížit si nebo zvýšit měsíční splátku hypotéky podle momentální finanční situace domácnosti je v Česku zatím spíš marketingový tah bank než reálná služba. Banky změnu výše splátek podmiňují jejím vyřizováním na pobočkách a tento zdlouhavý postup od toho klienty odrazuje," tvrdí Libor Ostatek, šéf společnosti Golem Finance, která prodává hypotéky většiny tuzemských bank. "Navíc když změnu splátky neudělají na konci fixačního období, tak většinou za takovou změnu klienti zaplatí," dodává Ostatek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.