Státem vlastněná Česká exportní banka (ČEB) začala čistit své účetnictví. Na očekávané ztráty ze starých toxických úvěrů, kvůli nimž ji vyšetřuje policie, vytvořila opravné položky ve výši rekordních 2,5 miliardy korun. Bankovní dům se kvůli tomu za rok 2013 dostane do ztráty ve výši několika desítek až sta milionů korun. Pro on-line deník Insider to uvedl generální ředitel banky Jiří Klumpar.

"Dohnaly nás sice staré resty, ale zároveň to je dobrá zpráva pro příští období - banku čistíme," řekl Klumpar. ČEB se přitom do ztráty dostala po osmi letech a teprve podruhé ve své historii.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.