Podnikatelé, kteří obcházejí placení daní tím, že část peněz posílají do firem v daňových rájích, to budou mít těžší. Příští vládní koalice zavede novou povinnost - platby na Seychely či Kajmanské ostrovy budou muset firmy i lidé hlásit finančnímu úřadu. Jeho analytici transakce prověří a posoudí, jestli nejde o daňové úniky, případně snahu skrýt skutečného příjemce peněz.

V Česku působí asi třináct tisíc společností, které mají vlastníka v některém z daňových rájů. Do zahraničí pak odcházejí desítky miliard formou dividend, půjček, licencí či úroků. Nebo tak, že si české firmy od offshorových společností objednávají třeba poradenské služby - nadhodnocené či fiktivní.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.