Občanská demokratická strana byla silnou, sebevědomou stranou. Teď ale bude v Olomouci na víkendovém kongresu bojovat o holý život. Může se zachránit? To nikdo neví, s pádem takového giganta dosud nemáme zkušenosti. Pokud ale občanští demokraté zahodí své minulé povýšenectví a pohlédnou na lidovce, do jejichž politické váhy teď zhubli, mohou spatřit nejednu inspiraci, jak přežít vlastní smrt.

Tak především ihned poté, co KDU-ČSL vypadla z parlamentu, sepsalo několik lidoveckých politiků pod vedením Petra Pitharta analýzu volebního neúspěchu. Na otázku, kdo za to může, odpovídají: Hlavně my sami. Autoři odmítají vymlouvat se na Kalouska. O to důrazněji připomínají, že je poškodilo nečitelné lavírování v minulých vládách, mlčení k aféře Jiřího Čunka, ale i Cyrila Svobody, když se před volbami soudil s charitativním Domovem svaté Rodiny o majetek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.