Zatím je stále nejasné, co z činnosti České exportní banky (ČEB) a Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) zajímá policii. Včerejší razie v obou státních institucích a sídlech dvou firem ale není překvapivá.

Nejvyšší státní zastupitelství se už dlouho zabývá trestním oznámením, jež podala senátorka Alena Dernerová poté, co Nejvyšší kontrolní úřad v létě roku 2011 zveřejnil varovné závěry své předchozí kontroly v ČEB. Určitě tu je co prověřit. A nelze vyloučit, že policisté v ČEB hledají kromě chyb při schvalování půjček a správě úvěrů také důkazy o korupčních metodách, jimiž byznys prosazuje své zájmy v exportní bance.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.