Podle rumunského velvyslance ve Velké Británii do země od zrušení omezení na pracovních trzích přišly pouze dvě desítky Rumunů. 

Velvyslanec Ion Jinga  počet svých krajanů ve Velké Británii odhaduje podle oficiálních čísel z Nizozemska, kde od Nového roku rovněž přestala platit dočasná pracovní omezení pro občany Rumunska a Bulharska. Tam se za prvních deset dní v lednu zaregistrovalo 21 Rumunů a 15 Bulharů.

Britské úřady ale přesná čísla o počtu Rumunů a Bulharů, kteří do země od 1. ledna dorazili, nemají, protože nevyžadují jejich registraci v místě pobytu.

"Nevidím důvod, proč by Nizozemsko mělo být méně atraktivní než Velká Británie, navíc geografická blízkost nahrává právě Nizozemcům," popsal svůj odhad Jinga.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.