Ostravský patriot a nejvýznamnější český strojař Jan Světlík je ve válce o Vítkovice už osm let. Takže by se dalo říct, že na situaci, kdy musí neustále hlídat, komu patří kolik procent strojírenského konglomerátu Vítkovice, je zvyklý.

Ale tohle je nová situace. Nově otevřená fronta, u které se navíc neví zcela přesně, kdo střílí ostrými. Po padesáti procentech vítkovických akcií, jež Světlík podle vlastních tvrzení ovládá přes společnost VTK Group, totiž vyrazil dosud neidentifikovaný útočník. Skrývá se za neprůhlednou firmou Zervania, která má v Česku své předpolí, dceřinou společnost King Dawn. A právě tato firma vznáší nárok na 99,99 procenta firmy VTK Group, za jehož majoritního vlastníka se Světlík označuje. Světlík se zatím marně pokouší rozjetý soudní příběh zastavit.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.