Dění kolem Metropolitního spořitelního družstva (MSD), nominálně kampeličky, na první pohled nemá makroekonomické rozměry. Ale jen na ten první - už na druhý nabízí zajímavé souvislosti, které umožňují demaskovat rizika hrozící celému bankovnímu sektoru. A také usvědčuje z nesystémového uvažování tvůrce bankovní a vůbec finanční legislativy.

Zvrhlé pojištěné úroky

Oč jde: bankovní dohled ČNB odhalil v MSD tunel na miliardové částky, který měl kampeličce notně odlehčit. Z již známých příkladů nestandardního hospodaření úvěrového oddělení MSD je poměrně zřejmé, o jaké praktiky se jedná, a je dobře, že pracovníci kampeličky mají co do činění s trestním stíháním.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.