Největší kancelářská budova v Česku - Florentina - byla v pondělí oficiálně přijata mezi TOP administrativní centra Prahy. Není divu. Devítipodlažní budova investiční skupiny Penta stála v přepočtu kolem pěti miliard korun a má celkem 49 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch. Přibližně dvě třetiny jsou podle projektového ředitele Penty Petra Paličky už pronajaty.

Jako první se sem v lednu nastěhovali zaměstnanci nadnárodní poradenské společnosti Ernst & Young a advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners, dceřinné společnosti Penty čeká přesun na jaře.

Zhruba ve stejném období - březnu - bude ve Florentinu otevřena pasáž s obchody, která propojí ulice Na Florenci a Na Poříčí.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.