Z nejvyššího patra největší kancelářské budovy v Česku bude mít Marek Dospiva, partner investiční skupiny Penta Investments, výhled nejen na Pražský hrad, ale i na Masarykovo nádraží. Dalším významným developerským projektem Penty totiž bude zástavba pozemků v okolí tohoto nádraží, jejichž část České dráhy prodávají. Podél ulice Na Florenci plánuje Penta postavit obchody a kanceláře.

Právě v ulici Na Florenci Penta včera slavnostně představila administrativní centrum Florentinum. Postavila je na pozemcích, kde dříve stávala budova, v níž sídlilo například vydavatelství komunistického Rudého práva. V nové budově v přepočtu za více než čtyři miliardy korun od ledna pracují stovky zaměstnanců české pobočky nadnárodní poradenské společnosti EY a tuzemské advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners. Dohromady si v budově pronajímají 13,500 m2 a nájemní smlouvy podepsaly na sedm let. Další nájemci včetně dceřiných společností ze skupiny Penta se do Florentina přestěhují na jaře. Do novostavby přesídlí i obchodník s deriváty RSJ bojovníka proti korupci Karla Janečka.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.