Před pár týdny jednoho ze čtenářů Hospodářských novin (HN) znepokojilo, když měl za to, že HN dost jasně nerozlišují svůj vlastní autorský obsah, tedy redakční články, od placené inzerce. Ve stejný den, kdy v HN vyšel titulní článek o rekordně stoupajícím exportu českých firem do Ruska, se na webové stránce novin (IHNED.cz) objevil v rubrice Nepřehlédněte text o tom, jak vystihovala jeho první věta, že "Rusko a bývalé země Sovětského svazu jsou pro české exportéry slibnou destinací".

Zmíněný pozorný čtenář si všiml, že text na webu je označen jako "Komerční prezentace", ale ve svém e-mailu se dotazoval, zda podobnost obou textů a jejich souběžné publikování (čtenář přímo psal, "ve stejné chvíli, kdy jsem četl noviny, na mě na stránce IHNED.cz vyskočil obsahově velmi podobný reklamní článek...") už neporušují základní pravidlo žurnalistiky, striktní bariéru mezi redakčním obsahem a placenou inzercí. Autor tohoto sloupku si nemyslí, že HN by v tomto případě hranici překročily, nicméně její jasné vymezení skutečně může být v českých i světových médiích problémem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru