Název knihy Ericha von Dänikena Vzpomínky na budoucnost neinspiroval pouze zástupy samozvaných záhadovědců, ale také umělce. V roce 2009 uvedl pod tímto názvem výstavu kurátor Karel Císař v pražské Galerii Václava Špály a nyní Dům umění města Brna (konkrétně galerie Dům pánů z Kunštátu) hostí Vzpomínky na budoucnost II, připravené Janem Zálešákem. Těžko po takovém názvu nesáhnout, když tak přesně odpovídá zvláštnímu obratu k budoucnosti směrem do historie, jenž poslední roky fascinuje umělce a uměnovědce po celé Evropě. Znovu jsou přezkoumávána východiska modernismu, zhodnocován jeho absolutní příklon k budoucnosti a padají otázky, kde že je ta slibovaná utopie avantgardy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.