Nejjasněji zářící zrnka v kávové sedlině posledního dne roku 2013 mají podobu pár písmenných zkratek, jako jsou FED, ECB, ČNB, v závislosti na tom, kde zrovna kávu popíjíme. Nebo vlastně ani tolik ne, do značné míry je to skoro fuk. Končící rok je rokem, kdy centrální banky napříč planetou vzaly do rukou i zbytky otěží, které doposud přepouštěly jiným tvůrcům hospodářské politiky.

Pro mnohé jde o konečné převzetí odpovědnosti a zhoštění se role, kterou nikdo jiný hrát nemůže. Jedinou chybou je zde fakt, že se to nestalo mnohem dříve. Tímhle rezonuje onen iluzorní ekonomický mainstream. Kdo si s ním chce plout, ať se přidá.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.