Lyžařka Šárka Strachová obsadila včera dvanácté místo ve slalomu Světového poháru v Lienzu a dosáhla nejlepšího výsledku v sezoně. Stejně jako v předchozím slalomu v Courchevelu zvítězila Rakušanka Marlies Schildová, která si připsala 35. prvenství v této disciplíně a v čele historických tabulek předstihla Švýcarku Vreni Schneiderovou.

Na 34. vítězství čekala Schildová bezmála dva roky, během nichž ji potkalo i vážné zranění kolena. "Nemůžu tomu uvěřit, ale teď je ten rekord už opravdu jenom můj. Před Courchevelem jsem z toho už byla nervózní, každý o tom mluvil, musela jsem to zlomit. A opravdu je to rozdíl, je to znát i v tréninku, jsem teď mnohem uvolněnější," řekla Schildová.

Strachová v nevlídném počasí a částečně v mlze postoupila do druhého kola 17. časem. V druhé jízdě dokázala svou pozici vylepšit, na vítězku nakonec ztratila 2,66 sekundy. Bodovala podruhé v sezoně, v polovině prosince byla ve slalomu v Courchevelu osmnáctá.

České slalomářce pomohly i výpadky několika favoritek. Druhé kolo nedokončily například Maria Pietiläová-Holmnerová ze Švédska nebo Rakušanka Kathrin Zettelová, kterým po úvodní jízdě patřilo druhé a třetí místo.

Další české reprezentantky Martina Dubovská a Kateřina Pauláthová nedokončily první kolo.

Vedení po prvním kole neudržela osmnáctiletá mistryně světa Mikaela Shiffrinová z USA, která se mohla stát nejmladší ženou, jež by vyhrála pět slalomů SP v jednom roce. Na Schildovou, která byla po prvním kole až šestá, ztratila 41 setin, těsně však před ní udržela první místo v průběžném pořadí disciplíny. Celkově pořadí SP nově vede Němka Maria Höflová-Rieschová, která včera dojela třetí.

Související