Oživení na poli počtu primárních emisí akcií v Evropě a ve Spojených státech v příštím roce nabere na síle. Naváže tak na růst z roku 2013, který stojí zejména na příznivém vývoji na trzích.

Pro primární úpis akcií se letos rozhodly společnosti jako největší světový řetězec hotelů Hilton Worldwide či britská pošta Royal Mail.

Také bankéři ocenili velkou oborovou rozmanitost společností, které se rozhodly přistoupit k IPO. Jednalo se třeba i o firmy, které se v posledních letech potýkaly s potížemi nebo musely čelit vysokému zadlužení. Přesto se jim dařilo postavit se po bok sociální sítě Twitter, jež měla nedávno premiéru na burze, a přilákat pozornost investorů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.