Firma Feramat Cybernetics, kterou před pár lety založilo několik studentů pražské ČVUT, přišla s chytrým řešením na vytápění budov. Vyvinula software, který dokáže pomocí dat z předpovědi počasí a znalosti chování budovy predikovat, jakou spotřebu tepla bude daný dům v následujících dnech mít. A tomu přizpůsobí vytápění tak, aby v domě byla příjemná teplota, ale aby náklady na vytápění byly co nejnižší. Zmíněná firma byla jedna z prvních na světě, která už toto řešení nasadila v praxi - pilotně ho používají dvě budovy fakult ČVUT v pražských Dejvicích.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.