Největší nákup v cizině

Epicentrum sázek si letos na jaře osedlali bývalý akcionář skupiny PPF Jiří Šmejc a Karel Komárek mladší ze skupiny KKCG. V jedenáctimilionovém Řecku totiž česko-řecká investiční skupina Emma Delta (Šmejc, Komárek, J&T a další akcionáři z Řecka a Ruska) v říjnu letošního roku koupila kontrolní podíl v loterijní společnosti OPAP za 17 miliard korun.

Vedení loterie převzal po akvizici Kamil Ziegler, který předtím vedl českou loterijní jedničku Sazka. "Řekové sázejí daleko více než Češi, patří to k nátuře jižních národů. I proto na řeckém trhu vidíme příležitost," řekl HN po akvizici Ziegler. Většinu peněz na nákup OPAP získala Emma Delta z emise dluhopisů, kterých prodala za čtyři sta milionů eur.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.