Houkačky se rozječely. Ťuknu na web, jestli není válka. Není. Jen zkouška sirén. Zpráva dne zní: vedení gymnázia v Nymburku se snaží prosadit pojmenování školy podle svého absolventa Bohumila Hrabala. Devadesát procent studentů je však vehementně proti. Předseda studentského parlamentu Tomáš Formánek argumentuje: "Studuji na této škole šest let a dosud jsem o Bohumilu Hrabalovi nic neslyšel." Ředitel školy žáka omlouvá - myslel to tak, že Hrabala ještě neprobírali. Ostatní žáci o Hrabalovi naopak slyšeli, protože své ne zdůvodňují faktem, že byl Hrabal mizerný student a poškodil by dobré jméno školy. Svůj odpor vyjádřili peticí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.