Uruguay nepatří ke státům, které by pravidelně obsazovaly titulky světových zpravodajských agentur. V posledních dnech je tomu jinak - a než to zase přestane, zkusme se u zájmu trochu přihřát. Nebylo by totiž od věci vzít si z jihoamerického příkladu ponaučení.

Tento týden prošel přes uruguayský Senát zákon posvěcující legální výrobu a distribuci marihuany. Globální povyk, který se kolem tohoto opatření strhl, jen dokládá absurditu světa, v němž je nám nuceno žít. V zásadě je to přitom všechno dávno jasné. Zcela legální jsou látky, které jsou doložitelně zdraví škodlivé, respektive mnohem škodlivější než výrobky z konopí. Zrovna Česká republika se světově rekordními čísly o spotřebě alkoholu a závislosti na něm by mohla vyprávět. Nebo taková Ruská federace, kde je až 40 procent populace geneticky zasaženo legálním alkoholismem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.