Barvy chystané koaliční dohody nejsou příliš růžové. A to nikoli proto, že by se strany shodly na pro nás vyloženě nebezpečných plánech. Právě naopak: neshodly se skoro na ničem.

Koaliční spoluvládnutí je možné vésti dle dvou proti sobě jdoucích modelů: vzájemného vyhovění, nebo naopak zadržování. Sobotka s Babišem a Bělobrádkem se rozhodli pro model druhý - nikdo neprosadil skoro nic a všichni jsou naštvaní. Chlívek varuje a předpovídá, že to povede k frustraci a permanentnímu okopávaní kotníků, holení a nejspíše i žeber. To je však potíž řekněme střednědobá. Aktuálně můžeme prohlásit, že vyjednávači jsou buď krajně neinformovaní matlalové, nebo svým voličům lžou do očí. Proč tak silný soud? Slibují věci, o nichž vědí, že je nemohou splnit: třeba zlevnit pleny tím, že je přeřadí do nižší, nově zavedené sazby DPH.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.