Centrální banka dala svými intervencemi trhu záruku, že kurz nepustí pod 27 korun za euro. Z navazující komunikace ale vyplývá, že nebude bránit případným dalším ztrátám koruny. Podniky proto musí s kurzem dál pracovat. Zůstávají dvě základní otázky. Nehrozí další oslabení? A kdy a jak se tedy připravit na skokové posílení koruny?

Efekty intervencí na českou ekonomiku budou asi nižší, než očekává ČNB. Mírně pomohou vývozcům, toto přilepšení se ale těžko promítne do ochoty nabírat nové pracovníky. Otázkou je, zda na to zareaguje bankovní rada dalším oslabením kurzu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.