Uprostřed české debaty o nešťastných výrocích premiéra Rusnoka o smrti Nelsona Mandely a toho, kdo pojede nebo nepojede uctít jeho památku, se rychle ztrácí podstata. A tou je Mandelova osobnost, respektive poměr mediálního obrazu k její reálné povaze. Při vyslovení Mandelova jména nám automaticky naskakují výrazy jako apoštol nenásilí, bojovník za demokracii, za lidskou důstojnost. Ale není to jen mediální kýč, produkt doby, která si potrpí na ikony a celebrity? Nebalamutí nás obraz, jaký kdysi pomáhali utvářet populární zpěváci, kteří v době Mandelova věznění koncertovali za jeho svobodu? Mandela i jeho názory se přece vyvíjeli.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.