Zrevidované prognózy poradenské společnosti IDC vyplývá, že letos dojde k dvoucifernému propadu prodejů počítačů. Za celý rok 2013 by mělo být celosvětově dodáno na 314 milionů kusů desktopů a notebooků, o 10,1 % méně než vloni. Tento stav se navíc výrazně nezlepší ani příští rok, kdy IDC předpovídá pokles o další čtyři procenta, na zhruba 302 miliony kusů.

První letošní odhad byl přitom poměrně optimistický, když operoval s mírným poklesem lehce nad úrovní jednoho procenta (1,3 %). S přibývajícími měsíci se ovšem situace na trhu stále více zhoršovala. V červnu analytici již hovoří o poklesu 7,8 % a v srpnu to už bylo dokonce 9,7 %.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.