Místo "běžně" nakupované by se v mnoha případech dala dosadit slova jako "hekticky, neorganizovaně nebo neoficiálně". Nákupní proces cloudových služeb jde často nejen mimo IT (jako odpověď na jeho neschopnost dodat konkrétní funkci), ale i mimo standardní nákupní procesy, které by měly platit pro všechny dodavatele.

Na nakupování cloudových služeb není nic špatného - často skutečně jde o nejrozumnější, nejefektivnější a nejrychlejší cestu k aplikacím, službám nebo jiným funkcím IT, požadovaným byznysem. IT by nicméně mělo za každou cenu bojovat za to, aby na výběr a nákup cloudových služeb mohlo dohlížet - jen tak lze totiž zabránit několika typickým rizikům:

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.