Rozdíl mezi viděným a vědomým, otázky "přesnosti" lidského pozorování, možnosti uchopit svět vizuálně v jeho celistvosti a jakýmsi přijatelným způsobem jej kategorizovat - to je stručně řečeno téma esejistické knihy ... vidím jen to, co vím Františka Lesáka, výtvarného umělce žijícího od roku 1964 ve Vídni. Stejně jako v jeho výtvarné práci, tak i v textech je patrná snaha vše co nejdetailněji prozkoumat téměř vědeckými metodami a přitom tvrdošíjně narážet na limity lidských schopností, na limity, které se stávají nakonec samy hlavním tématem, nanejvýš vzrušujícím.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.