Na exkurzi po Atlantidě a mnoha jiných fiktivních světech bere Umberto Eco čtenáře ve výpravné publikaci Dějiny legendárních zemí a míst. Více než samotné mytické krajiny jej ale zajímá, nakolik vysněné země odrážejí pozemské touhy. Dalo by se čekat, že kniha bude plná odkazů na fiktivní světy krásné literatury, od Liliputu až po Bradavice. Ne že by na ně nedošlo, ale autor se tentokrát zabývá především bájnými místy z široké lidové představivosti. Legendárními zeměmi, které přežívají v dlouhodobé tradici a putují z jednoho literárního zdroje do druhého a které se nezřídka stanou součástí kolektivní imaginace. Eca tato vysněná místa zajímají, protože říkají něco důležitého o nás samých. V tom smyslu jeho kniha připomíná výtečnou publikaci Pavla Kosatíka České snění, jež také ilustruje národní povahu prostřednictvím mnohdy naivních tužeb a snů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.