Kdo z Čechů, kteří listopad 1989 nadále nepovažují za omyl, podvod či za zradu - ale není to pomalu už menšinový názor? - by ukrajinským demonstrantům nepřál vítězství! Obušky měly v Kyjevě stejnou žeň jako před čtyřiadvaceti lety v Praze a pohled na zkrvavené tváře obětí policejní brutality se dožaduje účasti.

S ukrajinskými dělníky se v České republice běžně setkáváme a máme s nimi, až na výjimky, dobré zkušenosti. Přetrvává také kouzlo první republiky, kdy jsme s částí Ukrajiny, které Češi výrazně pomohli, tvořili jeden stát. A ty pohnuté ukrajinské dějiny... Jeden jediný příklad: hladomor na počátku třicátých let. Přivolal ho Stalin - a podle převládajících názorů úmyslně. Tehdy na Ukrajině zemřely nejméně tři miliony lidí, ale možná až sedm milionů. Či dokonce více. Ukrajina právem mluví o genocidě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.