Politická kariéra statistika Jana F. je příběhem jedné malé naděje a mnoha dlouhých trapných pádů. Muž, jenž pomohl české politice z neřešitelné situace po konci Topolánkova kabinetu a jehož popularita svého času atakovala nejvyšší vrcholy, je již druhým rokem synonymem ohebnosti a také malých špinavostí. Což zavdává důvod k pochybnostem, jaké jsou skutečné intence Fischerových plánů.

Redukce zástupců státu ve správních orgánech je relativně starý a rozumný krok, který si sám o sobě kritiku nezaslouží. Avšak jako každé jiné je to rozhodnutí politické, nikoli manažerské. Ale pokud Fischer kritizuje řídící orgány coby místa pro "lidi s minulostí, ale bez budoucnosti", nelze se prostě vyhnout nepříjemným otázkám. Co ta ambasáda v Lucemburku, pane ministře? Kolik stát ztratí na tom, že se budova ambasády nebude prodávat? Zeštíhlením dozorčích rad slibujete milionové úspory, kolik milionů navíc ale naopak bude stát roční provoz ambasády, která se má otevřít právě kvůli vám? A nepatříte do kategorie "s minulostí, ale bez budoucnosti" vy osobně také?

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.