Německo se obává přílivu žadatelů o sociální dávky z východní Evropy. Podle šéfa prestižního ekonomického institutu Hanse-Wernera Sinna je na vině rozsudek zemského sociálního soudu ve spolkové zemi Nordrhein-Westfalen.

Ten rozhodl, že občané ostatních členských zemí Evropské unie mají také nárok na sociální podporu, pokud v Německu neseženou práci.

Prezident Ifo institutu pro ekonomický výzkum v Mnichově Hans-Werner Sinn se obává, že takovéto rozhodnutí může přilákat žadatele o dávky zejména z Rumunska a Bulharska.

Pro tyto dvě země totiž od 1. ledna nového roku začíná po sedmiletém přechodném období platit možnost volného přístupu na pracovní trhy ostatních zemí unie. To v praxi znamená, že budou mít možnost například v Německu požádat o sociální podporu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.