Centrálním zadáváním veřejných zakázek mělo jen letos ministerstvo kultury ušetřit 47 milionů korun. Nakonec to bude jen 15. Z velkého plánu bývalé vicepremiérky Nečasovy vády Karolíny Peake na rozsáhlé úspory úředníci postupně škrtají milion za milionem. HN mají k dispozici přehled, který plnění úsporných opatření hodnotí, a plán, jak v něm (ne)pokračovat.

"Při zadávání veřejných zakázek se musíme držet zákona. Proto je jejich zadávání časově náročné, a tudíž není možné ani úspory realizovat rychle," vysvětluje tisková mluvčí ministerstva kultury Anna Ješátková, proč její úřad ušetřil proti plánu sotva třetinu peněz. Ostatní ministerstva na tom nejsou o moc lépe.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.