Firma si vychová přes stovku učňů ročně

Škoda Auto neponechává nic náhodě a vychovává si už na vlastním středním odborném učilišti své budoucí zaměstnance. Všichni zdejší absolventi automaticky dostanou pracovní nabídku v automobilce. Škoda tak činí již historicky - první učňovská škola byla v mladoboleslavské automobilce založena v roce 1927 a od té doby se zde vyučilo již přes 21 tisíc žáků. Dnes škola nabízí ke studiu 13 oborů (tříletých a čtyřletých s maturitou) zaměřených primárně na strojírenství a elektrotechniku. Největší zájem je podle Jany Bahníkové ze Škody Auto o obor Provoz a ekonomika dopravy či o tříleté obory Automechanik a Autoelektrikář. Na firemním odborném učilišti se aktuálně připravuje na budoucí zaměstnání zhruba tisíc učňů a učnic. Každý rok přitom ze školy vyjde okolo dvou set absolventů - letos tu celkem ukončilo vzdělání 184 žáků. Většina z nich dál spojuje svou budoucnost se Škodovkou: 75 procent absolventů po vyučení okamžitě nastoupí do pracovního poměru ve Škodovce, 24 procent pokračuje dál na vysokou školu. Jak HN upozornil Bohdan Wojnar (člen představenstva Škody Auto zodpovědný za oblast řízení lidských zdrojů), pouhé jedno procento z absolventů se rozhodne nenastoupit do automobilky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.