S přispěním Jakuba Žáka

Od prvního ledna čeká na firmy a podnikatele jedna z nejkritizovanějších povinností. Budou si muset začít hlídat, jestli svým dodavatelům zaplatili za zboží či služby na účty, o kterých vědí finanční úřady. Firmy ale na každodenní kontroly svých obchodních partnerů nejsou připraveny a opatření se jim nelíbí.

V krajním případě jim totiž může hrozit, že zaplatí dvakrát DPH. Pokud firma zaplatí fakturu na nenahlášený účet, příjemce těchto peněz daň neodvede a státu se ji nepodaří vymoci, bude úřad dlužnou sumu požadovat po ní. I když už daň byla zahrnuta v první platbě.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.