Polští ultranacionalisté při nedávném státním svátku na náměstí v centru Varšavy spálili skulpturu duhy, u ruské ambasády zase strážní budku. Byla z toho mezinárodní aféra. Jejich slovenský kolega Marian Kotleba už došel dál. O víkendu vyhrál regionální volby a stal se županem Banskobystrického kraje. Slováci zažili šok.

Do čela jednoho z osmi krajů se přímou volbou dostal muž, který chválí fašistický Slovenský stát a vyhnání Židů, nechává si říkat "Vůdce", na Romy chystá domobranu a program jeho Lidové strany Naše Slovensko by se dal shrnout slovy: "populistická improvizace s prvky neonacismu".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • O dalším úspěchu slovenského extremisty nerozhodnou voliči, ale politické elity.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.