Penzijnímu připojištění se státním příspěvkem poprvé ve dvacetileté historii ubývají klienti. Na konci třetího čtvrtletí ho mělo uzavřené skoro o 160 tisíc lidí méně než koncem loňského roku. Více klientů z fondů odchází, než do nich vstupuje. Podle penzijních společností je vývoj do jisté míry ovlivněn "předzásobením" z loňského roku, kdy lidé mohli naposledy vstupovat do starých fondů s garancí neprodělku.

Není to ale jediný důvod. Nové penzijní připojištění láká méně lidí než společnosti očekávaly. "V minulosti přes polovinu klientů po ukončení smlouvy uzavíralo hned novou smlouvu. Letos je to jen něco kolem jedné třetiny," říká Pavel Jirák, šéf Penzijní společnosti Komerční banky. Podle něj klienti víc hledají jiný způsob spoření.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ze starých do nových fondů přešlo jen pár tisíc klientů. Vstupují do nich zatím hlavně starší lidé kvůli možnosti předdůchodu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.