Průměrné úroky u hypoték v říjnu mírně vzrostly. Dál se ale podle Hypoindexu firmy Fincentrum pohybují kolem tří procent, a jak ukazuje modelový příklad HN, u některých bank jsou i níže. Na fixaci úroků na více let tak lze vydělat. Úročení hypoték s pohyblivou úrokovou sazbou se blíží dvěma procentům ročně. Pohyblivé sazby jsou ale jen pro ty, kteří dobře znají fungování finančního trhu.

"Když zůstane cenová politika Hypoteční banky, České spořitelny a Komerční banky, které poskytují nejvíce hypoték, agresivní, mohou sazby spíše stagnovat. Pokles pod letošní rekordně nízké úrovně nečekám," odhadl budoucí vývoj úroků ředitel úvěrových produktů Equa bank Ondřej Hák.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ceny sráží konkurence. Zájem o hypoteční úvěry je letos enormní. Příčinou jsou nízké úroky. Jejich výši ovlivňuje především silný konkurenční boj, díky němuž nabízí řada bank klientům i další výhody. Podobně tomu zřejmě bude i v příštím roce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.