Manažerům společnosti Ško-Energo, která dodává energii pro mladoboleslavské závody Škoda Auto, přišel v červnu 2011 dopis z finančního úřadu. Stálo v něm, že kvůli emisním povolenkám musí státu zaplatit 20 milionů korun. Firma sice získala povolenky zdarma, stát na ně ale zpětně uvalil darovací 32procentní daň.

Ško-Energo a další tři firmy ale chtějí zaplacenou daň zpět. A pokud uspějí, mohou se o daň přihlásit i další. Nahrává jim rozhodnutí evropského soudu, který dal za pravdu španělským firmám v obdobném sporu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.